Zepsuta płyta indukcyjna, i co teraz?

Zepsuta płyta indukcyjna, i co teraz?

14 listopada, 2022 0 przez admin

Zepsuta płyta  – Czy Twoja płyta się zepsuła? Twoja płyta kuchenna już nie działa? Wykryj i napraw swoje awarie dzięki naszym poradom naprawczym i częściom zamiennym do płyt grzewczych! Napraw również swoją płytę grzejną bez rozbijania banku, korzystając z naszych części w najlepszej cenie! Naprawa lodówek Warszawa zapewnia, że nie musisz już szukać do kogo zadzwonić w celu naprawy pralki lub płyt indukcyjnych…

Awarie Twojej płyty kuchennej

Naprawa płyt indukcyjnych Warszawa: płyta grzejna, płyta ceramiczna, płyta indukcyjna, płyta grzejna… Twoja płyta jest dziś istotną częścią Twojej kuchni. Niezależnie od tego, czy jest to urządzenie elektryczne, czy gazowe, pozwala szybko ugotować wiele posiłków. Płyty grzewcze lub ceramiczne zastępują płyty z palnikami. Ten nowy sprzęt elektroniczny zasługuje zatem na naszą pełną uwagę: konserwację, użytkowanie,… bo w przypadku awarii można szybko poczuć się przytłoczonym. Urządzenia te są czasami małymi wyczynami technologii. Naprawa zepsutej płyty  wymaga zatem wiedzy, która jest poza zasięgiem przeciętnego konsumenta.

Poniżej wymieniono rodzaje awarii płyt indukcyjnych i płyt kuchennych :

  • Kontrolki na płycie kuchennej  wskazują „bezpieczeństwo”: ta awaria zwykle występuje po przerwie w dostawie prądu. Irytująca awaria, to raczej dobry znak. Jest to dowód na to, że płyta indukcyjna chroni się przed awariami elektrycznymi. W takim przypadku odłącz zasilanie od płyty kuchennej  na co najmniej 10 minut (do kilku godzin), aby zresetować urządzenie.
  • Oświetlenie płyty grzejnej  już nie działa: Ta usterka jest powtarzającym się problemem dotyczącym płyt grzewczych. Przyczyny są różne: awaria zasilania, problem z komunikacją procesora płyty , wadliwa wentylacja płyty. We wszystkich tych przypadkach odłącz kuchenkę od zasilania na co najmniej 10 minut. Możesz także skonsultować się z fachowcem… lub zmienić urządzenie, ponieważ po kilku latach użytkowania mogło się ono zdezaktualizować…
  • Ogniska płyty trzaskają i tracą intensywność: trzaski, utrata mocy, całkowite wyłączenie płyty… to objawy tej awarii. Przyczyną jest zwykle zasilanie płyty kuchennej , ale także złe podłączenie. Dlatego radzimy skontaktować się ze specjalistą, który naprawi połączenia elektryczne i połączenia płyty.
  • Rozlegnie się sygnał dźwiękowy: Ten częsty alarm ma po prostu ostrzec, że jeden lub więcej przycisków dotykowych na płycie ceramicznej jest zasłoniętych Następnie usuń wszystko, co zakrywa wrażliwe klawisze i wyczyść wszelkie ślady lub zabrudzenia.

Jeśli twoja wiedza nie pozwala na samodzielne przeprowadzenie tej naprawy, skontaktuj się z fachowcem, specjalistą od napraw. Lub też serwis posprzedażowy Twojego urządzenia. Nie improwizuj jako mechanik!

Naprawa agd Warszawa oferuje wybór między samodzielną naprawą lub skorzystaniem z usług mechanika pralki

Konserwacja i czyszczenie płyty

Twoja płyta kuchenna jest obszarem podatnym na plamy i zabrudzenia. To samo dotyczy wszystkich urządzeń do gotowania: kuchenki mikrofalowej, kuchenki gazowej, kuchenki itp. Oto kilka wskazówek i porad dotyczących użytkowania i czyszczenia urządzenia. W ten sposób będziesz mógł wydłużyć czas jego użytkowania:

  • Dlatego używaj naczyń i pojemników  , które są kompatybilne z płytą grzewczą  (pojemniki z grubym i płaskim dnem).
  • Uważaj, aby nie pocierać nimi płyty ceramicznej  , aby uniknąć zarysowań. Unikaj również umieszczania na nich gorących pokrywek.
  • Codziennie czyść  płytę kuchenną  wilgotną gąbką, a następnie wytrzyj do sucha szmatką.
  • Wyczyść zaschnięte ślady specjalną miękką ściągaczką z tworzywa sztucznego i mieszanką płynu do mycia naczyń i białego octu. Unikaj również stosowania produktów żrących i skrobaków z gąbki.