WYKORZYSTANIE WODY DESZCZOWEJ DO TWOJEGO BASENU

WYKORZYSTANIE WODY DESZCZOWEJ DO TWOJEGO BASENU

28 czerwca, 2022 0 przez admin

Basen dodaje walorów estetycznych Twojej nieruchomości, a jednocześnie możesz mieć miejsce, w którym możesz mieć własne wakacje bez wysiłku wychodzenia gdzieś daleko. Baseny mogą być również miejscem spędzania czasu z rodziną lub przyjaciółmi lub organizowania zajęć, takich jak imprezy okolicznościowe, a także pływanie jest dobre dla odprężenia i kondycji. To, co wspomniano powyżej, to tylko niektóre z powodów, dla których warto mieć basen w swoim domu, ale wręcz przeciwnie, budowa basenu może kosztować dużo pieniędzy od planowania do budowy, poza tym jest powszechnym faktem, że woda jest potrzebna do uzupełnij swój basen. Im większy rozmiar basenu, tym większa ilość wody jest potrzebna do jego napełnienia. Woda do Twojego basenu nie stanowi problemu, jeśli masz stały dostęp do wody w domu, ale jeśli walczysz o wodę, to czas poszukać alternatywnego źródła wody, takiego jak wykorzystanie deszczu z dachu. Zbieranie i przechowywanie deszczu nazywa się zbieraniem wody deszczowej. Naziemne zbiorniki na deszczówkę mogą taką wodę przechowywać.

Jak baseny tracą wodę?

Basen jest zwykle poza domem, na przykład z tyłu lub przed domem. Przy palącym słońcu, zwłaszcza latem, następuje parowanie, które powoduje utratę wody w basenie. Poza tym, innym powodem, dla którego baseny tracą wodę, jest to, że ludzie wylewają wodę z basenu podczas pływania, część wody spada na ziemię obok basenu. Ponadto płukanie zwrotne wody lub odwracanie przepływu wody w celu wypłukania zanieczyszczeń w celu oczyszczenia filtra basenowego jest również przyczyną utraty wody na basenie. Basen także wymaga podłączenia z urządzeniem jakim są biologiczne oczyszczalnie ścieków.

Woda deszczowa na Twój basen

W rzeczywistości baseny zużywają dużo wody do napełniania, zwłaszcza jeśli basen jest większy. Istnieją obszary, w których główne źródło wody nie może być wykorzystywane do napełniania basenu z powodu braku wody, dlatego wskazane jest kupowanie wody do obszarów, w których niedobór wody nie stanowi problemu. Istnieje jednak inny sposób na rozwiązanie tego konfliktu poprzez metodę zbierania wody deszczowej, w której wystarczy zbierać i przechowywać deszcz z dachu, a następnie rurami można go wypełnić w basenie.

Ponieważ potrzebna jest duża ilość wody, najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie jest duży zbiornik, ale nadal istnieje potrzeba obliczenia oczekiwanej ilości wody deszczowej, którą możesz zebrać, mierząc powierzchnię dachu i roczne opady w Twojej okolicy. Duży zbiornik ma dużą pojemność do 50000 litrów, co oznacza, że ​​zajmie dużo miejsca, więc zadbaj o dodatkową przestrzeń w swojej posiadłości.

Jakość wody

Wszyscy wiemy, że podczas pływania istnieje tendencja do czerpania wody wewnętrznie, dlatego należy zadbać o to, aby zebrana woda deszczowa na basen była bezpieczna. Aby to osiągnąć, należy wziąć pod uwagę wiele kwestii podczas zbierania wody deszczowej.

  1. Upewnij się, że Twój dach jest zabezpieczony przed niebezpiecznymi elementami, które mogą powodować skażenie.
  2. Zalecane jest również przesiewanie liści do rynien, aby uniknąć zanieczyszczeń, które dostaną się do wody deszczowej, która dostanie się do rur.
  3. Pierwsze spłukiwanie jest również potrzebne przy konfigurowaniu zbierania wody deszczowej, ponieważ to urządzenie wypłucze wstępnie zebraną wodę deszczową, która może być skażona
  4. Filtracja jest niezbędna podczas zakładania zbiornika na wodę, ponieważ jego funkcją jest filtrowanie wody deszczowej, aby upewnić się, że nie jest zanieczyszczona.
  5. Pomocna jest również dezynfekcja wody deszczowej poprzez chlorowanie, ozonowanie, promieniowanie UV i filtrację membranową.
  6. Konserwacja jest również koniecznością, aby sprawdzić, czy elementy są nadal w dobrym stanie. Codziennie sprawdzaj swój zbiornik na wodę, aby wiedzieć, czy nie ma uszkodzeń, dzięki czemu możesz podjąć działania, aby uniknąć poważnych problemów.

Oszczędzanie wody

Korzystanie z wody deszczowej do basenu może zaoszczędzić dużo wody, ponieważ deszcz jest bezpłatny, a myśl, że nie korzystasz już z głównego źródła wody, będziesz mieć dostęp do wody do innych zajęć wodnych w swoim domu. Pomagacie również zmniejszyć konflikt wywołany niedoborem wody na całym świecie, ponieważ zmniejsza to zużycie głównych zasobów wodnych. Podziemne zbiorniki na deszczówkę pomagają w oszczędzaniu wody na dużą skalę.

Posiadanie basenu poprawia twoją nieruchomość, jednocześnie daje ci wiele korzyści, jednak musisz wziąć pod uwagę wodę potrzebną do napełnienia twojego basenu. Ponieważ niedobór wody jest powszechny od kilku dni, najlepiej jest korzystać z innych źródeł wody, takich jak deszczówka. Aby mieć pewność, że woda deszczowa jest bezpieczna dla Twojego basenu, musisz wziąć pod uwagę wiele rzeczy, takich jak system filtracji wody.