Sposoby, w jakie uszkadzasz swoje AGD

Sposoby, w jakie uszkadzasz swoje AGD

19 sierpnia, 2022 0 przez admin

Chociaż czasami urządzenia zawodzą w sposób, którego nie możemy kontrolować, wiele razy awarie są spowodowane błędami, których można uniknąć. Twoje urządzenia domowe są prawie przedłużeniem Ciebie i Twojej zdolności do wykonywania codziennych zadań. Oto niektóre zachowania i niewłaściwe zachowania, które mogą stworzyć lub zerwać twoją relację z urządzeniami gospodarstwa domowego:

Lekceważenie instrukcji producenta : ponieważ urządzenia są coraz bardziej złożone, producenci polegają na konsumentach, którzy faktycznie przeczytają dołączone instrukcje i instrukcje. Zignorowanie ich to bilet w jedną stronę do zepsutego urządzenia. W przykładzie pożaru nie ma nic gorszego niż zlekceważenie ostrzeżenia producenta dotyczącego urządzenia elektrycznego. Naprawa agd to nasz niezawodny fach!

Samodzielne instalowanie złożonego urządzenia : zainstalowanie dużego urządzenia może być ekscytujące, ale to nie jest wymówka dla lekceważenia bezpieczeństwa. Suszarki i piekarniki powinny być instalowane przez profesjonalistę, aby zapewnić bezpieczne i prawidłowe działanie urządzenia.

Niewykonywanie regularnej konserwacji : jest to duży problem, który wszyscy mamy od czasu do czasu, jeśli trochę się lenimy. Niestety, uncja profilaktyki jest naprawdę warta funta leczenia, a konserwacja urządzenia zapobiegnie jego zepsuciu lub zniszczeniu domu i bliskich. Prawie wszyscy ankietowani właściciele domów powiedzieli, że zaniedbali przynajmniej jedno ze swoich urządzeń gospodarstwa domowego, a tylko 45% twierdzi, że mają regularny harmonogram konserwacji. Naprawa zmywarek Warszawa lub naprawa pralek Warszawa to nasze oferty, z których zachęcamy skorzystać, gdyby twoje urządzenie przestało funkcjonować!

Ignorowanie filtrów : system wentylacji pieca i okap to pułapki tłuszczu, które z czasem gromadzą się i stają się zagrożeniem pożarowym. Ponadto brudne otwory wentylacyjne spowodują, że elementy mechaniczne będą ciężej pracować, powodując, że Twój dom będzie pachniał bardziej jak spocona kuchnia niż smaczny posiłek. Czyszczenie filtrów we wszystkich urządzeniach jest kluczem do upewnienia się, że Ty i Twoja rodzina spożywacie zdrowe produkty i jesteście bezpieczni!

Pozwolenie na akumulację kłaczków w suszarce : jest to poważny problem, który może łatwo spowodować pożar, który może zniszczyć cały dom! Ponad 50% ankietowanych właścicieli suszarek stwierdziło, że przez pewien czas zapomnieli o wyczyszczeniu suszarki . Według Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Przeciwpożarowej , główną przyczyną pożarów jest zaleganie kłaczków w łapaczu lub rurze wentylacyjnej.

Ignorowanie pleśni : jest to powszechny problem w urządzeniach domowych, takich jak pralka ładowana od przodu . Chociaż niektóre maszyny są bardziej podatne na tworzenie się pleśni niż inne, wszystkie urządzenia, które używają wody i są mokre, mogą rozwinąć paskudny wzrost zarodników. Aby temu zapobiec, po użyciu należy pozostawić pralkę tak otwartą, jak to możliwe, aby umożliwić cyrkulację powietrza przez urządzenie. Aby zapobiec pleśni w zmywarce , wybierz opcję suszenia na gorąco przed zmywaniem naczyń i pozostaw nieco otwarte drzwiczki urządzenia po użyciu.

Przeładowanie zmywarki : jest to częsta przyczyna przedwczesnego przepalania się urządzenia; Pokolenie wyżu demograficznego było pierwszą badaną grupą, która przyznała się do spowodowania, że ​​ich zmywarka wrzuciła ręcznik z powodu przeciążenia. Gdy części są nadmiernie obciążone, Twoje urządzenie nie tylko szybciej się zużyje , ale nawet nie wykona zadania, do którego zostało zaprojektowane, z zamierzoną wydajnością!

Używanie zbyt dużej ilości mydła : jest to częsty problem, ponieważ ludzie myślą, że więcej, tym lepiej, jeśli chodzi o środki czyszczące. Jednak rzadko się to zdarza, a zbyt duża ilość mydła powoduje nawarstwianie się filmu, który koliduje z mechanicznymi elementami sprzętu gospodarstwa domowego. Ponadto noszenie przez cały dzień odzieży nasączonej mydłem nie jest przyjazne dla skóry! Upewnij się, że postępujesz zgodnie z etykietami i sprawdzaj, jakie mydła najlepiej sprawdzają się w tym, co chcesz osiągnąć i w jakich ilościach.

Jeśli masz problem z urządzeniem gospodarstwa domowego, zadzwoń do nas, profesjonalnej naprawy AGD, a pomożemy Twojemu urządzeniu działać jak nowe!