Porady które zaoszczędzą Twój czas podczas odkurzania.

Porady które zaoszczędzą Twój czas podczas odkurzania.

15 lipca, 2022 0 przez admin

Czy masz zwyczaj zwlekania z odkurzaniem? Wtedy nie jesteś sam. Większość z nas ma tendencję do odkładania tego prostego zadania na bok tylko dlatego, że jest dla nas nudne. Czekamy, aż się nasypie kurz i nasz maluch będzie mógł narysować na nim swoje ulubione buźki. Ale odkurzanie nie musi być takie nudne, jeśli znajdziesz na to innowacyjne i zabawne sposoby.

Oto kilka nie tak powszechnych sposobów odkurzania, które nie tylko sprawiają, że zadanie jest interesujące, ale także oszczędza Twój cenny czas. Jeżeli nie masz możliwości wygospodarować czasu na sprzątanie zleć to komuś innemu np. pranie tapicerki Wrocław.

Odkurzanie podłogi : Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wkłady do mopa. Jeśli uznasz to za zbyt drogie, przymocuj starą skarpetę do podstawy mopa i użyj jej do usunięcia kurzu z podłogi. Możesz go nawet umyć i użyć ponownie.

Odkurzanie żaluzji : Czyszczenie każdej listwy żaluzji to czasochłonna praca. Aby ułatwić sobie zadanie, nawiń na końce szczypce kawałek ściereczki, najlepiej z mikrofibry i za jej pomocą wyczyść listwy. Nie tylko ułatwia czyszczenie, ale także pomaga zaoszczędzić czas.

Odkurzanie klosza : Odkurzanie klosza nie jest takie łatwe, ponieważ czasami kurz ma tendencję do przyklejania się do klosza. Aby temu zapobiec, użyj wałka do kłaczków i przesuń go po cieniu. Pył łatwo przywiera do wałka.

Odkurzanie elementów dekoracyjnych : Pędzel przydaje się do odkurzania małych elementów dekoracyjnych. Można go nawet użyć do odkurzania plisowanego klosza. Szczoteczki do zębów można używać do usuwania kurzu z trudno dostępnych miejsc elementów dekoracyjnych.

Odkurzający wentylator sufitowy : Jednym z głównych problemów związanych z odkurzającym wentylatorem sufitowym jest to, że kurz ma tendencję do opadania, a czasami wieje w całym pomieszczeniu. Aby tego uniknąć, użyj starej poszewki na poduszkę i owiń ją wokół każdego ostrza. Powoli przesuń obudowę tak, aby kurz wpadł do niej. Po zakończeniu wrzuć poszewkę do pralki.

Odkurzanie narożników sufitu : Użyj miotły, aby dotrzeć do narożników sufitu. Zaostrzone włosie miotły z łatwością łapie kurz i pomaga w oczyszczeniu rogów.

Pyląca żarówka oświetleniowa : pokryta kurzem ma wpływ na wydajność pracy żarówki. Aby żarówka świeciła jasno, wyczyść powierzchnię szmatką nasączoną alkoholem.

Odkurzanie urządzeń elektronicznych : Arkusz suszarki przydaje się podczas odkurzania urządzeń elektronicznych, ponieważ kurz ma tendencję do przylegania do arkusza bez pozostawiania żadnych zarysowań. Do czyszczenia przestrzeni między klawiszami klawiatury używaj patyczków kosmetycznych, ponieważ można je łatwo wsunąć między klawisze.

Jednym z największych problemów związanych z kurzem jest to, że ma on tendencję do roznoszenia się po całym pomieszczeniu. Aby temu zapobiec, przed rozpoczęciem odkurzania włącz wentylator systemu HVAC, aby cały kurz został wciągnięty przez wentylator i pozostał tam uwięziony. Po zakończeniu odkurzania dokładnie odkurz obszar za pomocą odkurzacza.

Jeśli nadal uważasz, że odkurzanie jest uciążliwe, zawsze możesz skorzystać z profesjonalnej pomocy czyszczenia tapicerki Wrocław. Zarezerwuj teraz usługę czyszczenie sofy Wrocław lub czyszczenie narożnika Wrocław !