Jakie są rodzaje systemów septycznych?

Jakie są rodzaje systemów septycznych?

29 sierpnia, 2022 0 przez admin

Rodzaje systemów septycznych
System septyczny to system oczyszczania ścieków działający pod ziemią. Typowy system septyczny składa się ze zbiornika i tak zwanego drenażu lub pola ługowego. Zbiornik twojego systemu septycznego to miejsce, w którym ścieki są przechowywane i oczyszczane, podczas gdy dren lub pole ługowania to miejsce, w którym ścieki są następnie filtrowane do ziemi. Ten rodzaj systemu septycznego jest również znany jako system konwencjonalny, ponieważ jest tak powszechny. Istnieją jednak bardziej rzadkie typy systemów septycznych, takie jak jednostka leczenia tlenowego lub ATU. Wybór najlepszego systemu dla Twoich potrzeb zależy od wielu czynników. System septyczny ATU może obejmować zbiorniki do oczyszczania wstępnego i końcowego, aby pomóc w jeszcze większej dezynfekcji i redukcji patogenów w ściekach. Niektóre systemy zawierają komorę pompy, która służy do wypychania ścieków do kopca w mniejszych ilościach przez zbiornik uzdatniania. Ten rodzaj systemu septycznego jest znany jako system kopcowy i jest najczęściej używany, gdy dom znajduje się na dużym kawałku ziemi i ma wystarczająco dużo miejsca i czasu na konserwację systemu.

Rodzaje systemów septycznych
Oddział terapii tlenowej (ATU)
System septyczny studzienek i rur
Beztlenowy system septyczny
System septyczny komory pompy
System septyczny społeczności lub klastra
Zbudowany system septyczny mokradeł
Konwencjonalny system septyczny
Odwodnienie systemu septycznego i orurowania
System septyczny do dystrybucji kropli
System septyczny ewapotranspiracji
Niskociśnieniowy system septyczny
System septyczny kopca
System septyczny stawu
Grawitacyjny system septyczny
Recyrkulacyjny system septyczny z filtrem piaskowym
Szambo i system pola ługowego

Wszystkie wymienione powyżej typy systemów septycznych mają wady i zalety. Konwencjonalny system septyczny jest najbardziej popularny, ponieważ jest to zazwyczaj najtańsza opcja w instalacji i utrzymaniu. Jest wystarczająco duży, aby obsłużyć odpowiednią ilość ścieków, co wymaga rzadszego ich odprowadzania. Ale konwencjonalny system septyczny nie będzie najlepszą opcją dla każdego domu. Konwencjonalny system septyczny jest niewystarczający, ponieważ nie jest tak wydajny, jak niektóre inne opcje systemu septycznego. System septyczny, taki jak system oczyszczalni aerobowej (ATU), najlepiej nadaje się do mniejszych domów na mniejszych działkach, ponieważ wymaga mniej miejsca nad ziemią. System septyczny oczyszczalni tlenowej działa podobnie do miejskiej sieci kanalizacyjnej, ponieważ pompuje tlen do zbiornika oczyszczalni systemu gnilnego w celu zmniejszenia poziomu patogenów. System ATU wykorzystuje również podziemne ścieki zamknięte i pompę powietrza do generowania tlenu do zbiornika oczyszczalni ścieków. Ilość ziemi, na której znajduje się twój dom, rodzaj ziemi, na której mieszkasz, i bliskość źródła wody mogą być różnymi czynnikami, w których system septyczny byłby dla ciebie najlepszy. Najlepszą ofertą do pompowania szamba jest wóz asenizacyjny, który mamy w ofercie! Nasza firma to najlepszy producent maszyn rolniczych i nie tylko! Sprawdź już teraz nasz sklep!

Znaczenie funkcjonującego systemu septycznego
Sprawnie działający system septyczny jest istotnym aspektem każdego domu. System septyczny oczyszcza i usuwa ścieki z domu. Te ścieki pochodzą z domowych urządzeń hydraulicznych, takich jak prysznic, zlew, pralka i oczywiście toaleta. Oczyszczanie tych ścieków z dala od domu pomoże Tobie i Twojej rodzinie uniknąć uszkodzenia domu i potencjalnego narażenia na bakterie lub szkodliwe zanieczyszczenia. Bez względu na rodzaj systemu, systemy septyczne mają przeciętną żywotność od 20 do 40 lat. Tak więc, jeśli twój dom ma więcej niż 40 lat, może nadszedł czas na wymianę lub naprawę systemu septycznego. Ta średnia różni się w zależności od rodzaju i konserwacji systemu septycznego. Twój system septyczny jest jak system filtracji dla kanalizacji w twoim domu. Twoja woda pitna, woda pod prysznicem i woda toaletowa muszą być usuwane i uzdatniane, aby zachować zdrowie rodziny i ścieki poza domem. Utrzymuj prawidłowo działający system septyczny, korzystając z następujących wskazówek:

Wskazówki dotyczące utrzymania systemu septycznego
Zaplanuj lub wykonuj regularne inspekcje, aby upewnić się, że system septyczny jest wolny od przecieków lub uszkodzeń. Co trzy do pięciu lat wzywaj specjalistów od systemów septycznych Winnipeg, aby wypompowali system septyczny, aby uniknąć nagromadzenia. Nie wylewaj żadnych chemikaliów, środków czyszczących, olejów ani innych szkodliwych płynów do kanalizacji, aby uniknąć uszkodzenia systemu septycznego i skrócenia jego żywotności.