Gdzie jest najlepsze miejsce na szambo?

Jeśli chodzi o znalezienie szamba, zwykle wystarczy rozejrzeć się po podwórku w poszukiwaniu charakterystycznych pionów septycznych, które zapewniają dostęp do szamba podczas czyszczenia i inspekcji. Ale jeśli chodzi o zlokalizowanie szamba, może to być nieco bardziej skomplikowane. Znajomość lokalizacji odwadniacza jest ważna nie tylko w celu konserwacji, ale także w celu uniknięcia przypadkowego uszkodzenia. Jeśli masz problem ze zlokalizowaniem szamba, te wskazówki pomogą ci wskazać właściwy kierunek.

DLACZEGO MUSZĘ WIEDZIEĆ, GDZIE ZNAJDUJE SIĘ MÓJ DRENAŻ?

Podczas gdy szambo poświęca dużo uwagi na naszych blogach, drenaż jest równie ważny, jeśli nie ważniejszy. W końcu, chociaż szambo usuwa ciała stałe ze ścieków domowych, drenaż jest odpowiedzialny za oczyszczenie ścieków przed powrotem do lustra wody. Prawidłowo funkcjonujący drenaż usuwa toksyny i patogeny, aby zapewnić, że ścieki nie zanieczyszczą pobliskich źródeł wody.

Znajomość lokalizacji pola drenażowego pozwala mieć oko na potencjalne problemy w twoim systemie septycznym. Jeśli zauważysz powódź lub zmiany w trawie nad polem drenażowym, jest to znak, że mogą wystąpić problemy z systemem septycznym, które należy rozwiązać.

Wiedza o tym, gdzie znajduje się szambo, pomaga również uniknąć nieumyślnego uszkodzenia go przez przejeżdżanie, budowanie nad nim lub kształtowanie krajobrazu w jego pobliżu za pomocą inwazyjnych roślin. Za każdym razem, gdy planujesz rozbudowę domu, budując taras, patio, basen lub budynek gospodarczy, będziesz chciał wiedzieć, gdzie znajduje się drenaż, aby uniknąć jego uszkodzenia podczas procesu budowy. Przypominamy, że nigdy nie należy przejeżdżać pojazdami ani ciężkim sprzętem po polu odwadniającym i należy uważać, aby w pobliżu pola odwadniającego były tylko rośliny o płytkich korzeniach.

JAK ZLOKALIZOWAĆ SZAMBO

Zlokalizowanie szamba może być trudne, zwłaszcza jeśli poprzedni właściciel domu nie był dobry w nadążaniu za regularnymi wizytami serwisowymi. Oto niektóre z najlepszych metod określania, gdzie znajduje się szambo.

Skontaktuj się z instalatorem szamba

W wielu przypadkach ludzie kupują nowy dom, który opiera się na systemie septycznym i wprowadzają się do niego, nie znając lokalizacji różnych elementów septycznych. Idealnie, poprzedni właściciel przekaże dokumentację septyczną, w tym szczegóły dotyczące instalacji i serwisu. W tym najlepszym przypadku szybki telefon do dostawcy usług septycznych dostarczy ci wszystkich potrzebnych informacji na temat twojego systemu septycznego. Wszystkie systemy muszą mieć plan eksploatacji i konserwacji z zatwierdzonym dostawcą szamba . Pomaga to zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska spowodowane awarią systemów septycznych. Zapewnia również pełny zapis historii systemu septycznego, w tym mapę wskazującą, gdzie znajduje się zbiornik i drenaż.

Sprawdź rejestry publiczne

Jeśli twój system septyczny nie ma stałego usługodawcy, do którego możesz zadzwonić, aby znaleźć lokalizację swojego pola odwadniającego, następnym najlepszym krokiem jest skontaktowanie się z lokalnym okręgiem zdrowia, aby sprawdzić, czy mają zarejestrowaną mapę septyczną. Lokalne okręgi zdrowia są odpowiedzialne za prowadzenie rejestrów wszystkich systemów septycznych, w tym rejestrów serwisowych, aktualizacji i lokalizacji wszystkich głównych komponentów. Jednak w szczególności w przypadku starszych systemów czasami te zapisy nie są dostępne lub nie są dokładne.

Szukaj wskaźników wizualnych

Kiedy wszystkie inne metody lokalizowania szamba wciąż pozostawiają cię z pustymi rękami, możesz poszukać wizualnych wskaźników, które wskażą ci właściwy kierunek. Chociaż drenaż nie ma elementów naziemnych, takich jak szambo, można zobaczyć oznaki drenażu, jeśli wiesz, czego szukasz.

UŻYJ SZAMBA, ABY WSKAZAĆ DROGĘ.

Rura wylotowa w twoim szambie to rura, przez którą ścieki przemieszczają się do systemu oczyszczania wtórnego (tj. do pola drenażowego). Wskaże ogólny kierunek obszaru wystarczająco dużego, aby pomieścić twoje zlewisko . Gdy już będziesz mieć ogólne pojęcie, gdzie może znajdować się pole odwadniające, poszukaj otwartej przestrzeni wolnej od drzew i budynków. Jest to prawdopodobnie lokalizacja twojego szamba.

POSZUKAJ NIEWIELKICH ZAGŁĘBIEŃ NA PODWÓRKU.

Kiedy grunt jest pokryty lekką warstwą śniegu, zagłębienia rowów zlewni mogą być lepiej widoczne. Śnieg sprawia, że ​​różnice w podłożu są łatwiejsze do zauważenia, a ponieważ ścieki są nieco cieplejsze niż otaczająca gleba, śnieg może topnieć lub być cieńszy nad tymi rowami. Latem te zmiany w glebie będą prawdopodobnie trudniejsze do zauważenia.

SZUKAJ NADMIERNIE ZIELONEJ LUB BRĄZOWEJ TRAWY.

Duże przebarwienia na trawie, czy to zbyt zielone, czy brązowe, są jednym z charakterystycznych znaków, że pod spodem znajduje się drenaż. Brązowa trawa w cieplejszych miesiącach jest zwykle oznaką, że drenaż działa prawidłowo i prawidłowo filtruje ścieki . Z drugiej strony, szczególnie bujna trawa na samym polu kanalizacyjnym może wskazywać, że rury kanalizacyjne są zatkane i nie są w stanie oczyścić wpływających do nich ścieków.